Végső búcsú

László Sándor 1920-ban született Kiskőrösön. Hétgyermekes családban nevelkedett, ahol a munka becsülete és a környezet boldogulásának önzetlen szolgálata meghatározó érték volt. A mezőgazdasági munka mellett elsajátította a lakatos szakmát is, s iparosként tevékenykedett.

A II. világháború borzalmait a Don-kanyarban élte át, 1943-ban ugyan hazajutott, de 1945 januárjáig katonaként szolgált. 1946-ban házasodott meg, Erdőtelken telepedtek le. Iparos alkalmazottként, majd lakatos kisiparosként szolgálta a lakosságot. Sokat tapasztalt emberként segítette a hozzá fordulókat, és szűkebb pátriája fejlődését soha nem tévesztette szem elől. Kezdeményezője volt az imaház felépítésének, amelyhez anyagiakkal és önként vállalt munkával is hozzájárult. Sokat tett Erdőtelek szépítéséért, a városrész fejlődéséért. Közéleti emberként motorja volt a várost és az egykori tanyaközpontot összekötő infrastruktúra kiépítésének. Közvetlen lakóhelye polgárai a rendszerváltást követő első ciklusban Kiskőrös képviselő-testületébe választották, ahol önzetlenül, legjobb szándéka szerint képviselte környezetét, és szolgálta a város fejlődését.

László Sándor 2002-ben kapta a megtisztelő címet példaértékű életéért, közösségépítő munkásságáért.

Emlékét tisztelettel és kegyelettel őrizzük.

Kiskőrös Város Önkormányzata

 

Hasonló cikkek

A MONTÁZS projektet (EFOP 1.9.2.–VEKOP-16-2016-00001) a Szociálpolitikai Innovációs Közhasznú Nonprofit Kft. valósítja meg európai uniós támogatásból. A projekt célja a fogyatékosságból adódó igényekre reagáló közszolgáltatások minőségének és hozzáférhetőségének javítása, a fogyatékos emberek életminőségének, önálló életvezetési képességének és társadalmi befogadásának növelése.
Kiskőrösről néhai Dr. Horváth József és Dulai György kaptak Dr. Szobonya Zoltán Posztumusz Emléklapot szeptember 27-én, a Kecskeméten megrendezett Dr. Szobonya Zoltán Megyei Emléknapon. A Megyeházán megtartott emléknap az 1945-1961 közötti időszak hőseinek és áldozatainak állít méltó emléket, a rendszert megszenvedő tanuk és családjuk előtti tisztelgés, együttérzés emléknapjaként. 
Az 1848-as forradalom és szabadságharc emlékére rendezett városi megemlékezés március 15-én reggel 8 órakor a ’48-as emlékmű és a Batthyány emléktábla koszorúzásával kezdődött. Kiskőrösön ehhez a naphoz kötődik a városi elismerések átadása, melyet a koszorúzást követően tartottak a Városháza dísztermében.