XXVII. Kiskorösi Szüret és Szlovák Nemzetiségi Napok
- 2019. augusztus 30. - 2019. szeptember 01.
2019. 08. 30 - 2019. 09. 01.
Programok
Augusztus 30. Péntek
Nagyszínpad
17:00 A Kiskőrösi Szüret és Szlovák Nemzetiségi Napok Ünnepélyes Megnyitója
Köszöntőt mond: Domonyi László Polgármester
Fővédnök: Németh Szilárd, Miniszterhelyettes (Honvédelmi Minisztérium)
Közreműködik a Kiskőrösi Szlovák Nemzetiségi Népdalkör és Citerazenekar
18:00 a „Kiskőrös Város szőlészetéért és borászatáért” díj átadása, majd a kiskőrösi Gondűző Borlovagrend új borlovagjainak avatása
20:00 TNT nagykoncert
Úttörténeti Múzeum
11:00 Kiállítás az első közutas makettépítő verseny alkotásaiból, díjátadással, valamint a kiskőrösi modellezok nyári táborának alkotásaiból bemutató
Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum
18:30 Életút Képekben - kiállítás Babucsikné Zeikfalvy Anna grafikusművész 70. születésnapjára
Köszöntőt mond: Domonyi László polgármester
Megnyitja: Kispálné dr. Lucza Ilona, a Petőfi Szülőház Múzeumi és Művészeti Alapítvány kuratóriumi elnöke
Szakmai megnyitó: Furák Attila grafikusművész
Pátria Klub
17:30 Körösi Tamás festőművész Szín-képek című kiállítása
Petőfi út - Posta előtt
24:00 Spakly Caffe & Madeira Cafe party sátor
Augusztus 31. Szombat
Petőfi tér, a hegyközség épülete mellett
9:00 - 21:00 a cigány gasztronómia bemutatása
Ingyenes Kóstoltatás mindenki számára
Petőfi Szülőház udvara
10:00 - 17:00 Alkotóudvar
Nagyszínpad
11:00 Panni és a Kutyusok
12:30 - 13:15 Jó ebédhez szól a nóta - a Bócsai Citerazenekar Kárász István vezetésével
14:00 - 16:00 Folklórgála
Fellépnek: Norvég Senior Tánccsoport Szivárvány Néptáncegyüttes - Kiskőrös SZÓ-LA-M Alapfokú Művészeti Iskola és a Hétszínvirág Alapítvány Néptánccsoportjai
17:00 Színpadon Kothenz Lajos
18:30 Váradi Roma Cafe
20:00 Madarak - zenés utcabál
Petőfi tér
14:00 - 20:00 Kiskőrösi ételek látványkonyhája
Nanickina Kuchyna - Nyanyicska Konyhája
Régikis körösi étkek kóstoltatása
Hagyományos krumplis és brindzás ételek kóstoltatása
Attila utca
16:00 Kutyaszépségverseny
Nevezés: 15:00 órától (oltási könyv szükséges)
Bírál: Vinnai András nemzetközi küllembíró
Díjazás a következő kategóriákban: magyar fajta, keverék kutya, menhelyes, legmókásabb, gazdájára legjobban hasonlító, legnagyobb, ivartalanítottak és több kategóriában küllem és viselkedés alapján.
16:00 IX. Veterán Jármű Randi felvonulás
Útvonal: Kossuth Lajos út - Sárkány József utca - Munkácsy utca - Rákóczi Ferenc utca - Petőfi Sándor út - József Attila út - Mező utca - Béke utca - Petőfi Sándor út - Old Car Múzeum - Petőfi Sándor út - Rákóczi Ferenc utca - Munkácsy utca - Sárkány József utca - Kossuth Lajos út - Petőfi tér
Petőfi tér, OTP előtti tér
8:00 - 17:00 IX. Veterán Jármű Randi - veterán járművek kiállítása
17:00 IX. Veterán Jármű Randi eredményhirdetés
Petőfi Sándor Művelődési Központ
17:00 Köhler Péter: Mesés Itália c. festmény kiállítás
A kiállítást megnyitja: Lászlóné Takács Ágnes Zsuzsanna művészettörténész
Zenél: Palásti Máté
Petőfi színpad, Borutca
16:00 Zenél a The Last Rebel zenekar
17.20 A színpadon Palásti Máté
Úttörténeti Múzeum
20:00 - 21:00 The Brandy
21:00 - 22:00 Szürkeverebek Jazzbandája
20:00 - 21:00 Music Story
Petőfi út - Posta előtt
24:00 Spakly Caffe & Madeira Cafe Party Sátor
Szeptember 1. Vasárnap
Petőfi Sándor Művelődési Központ, földszint
X. Kiskőrösi Sütiparádé
A házi habverőmesterek versengése édes, sós, torta, valamint reform- és hagyományos szlovák sütemény kategóriákban.
Az otthon megsütött süteményeket vasárnap 8-10 óra között lehet leadni a Művelődési Központban Boda Zsuzsa ötletgazda-főszervezőnél.
Zsűrizés 11 - 12 óra között, eredményhirdetés 16 órakor a Petőfi színpadon
Petőfi tér
10:00 - 12:00 Egészségkuckó - az egészséges életmódra való figyelemfelhívás, táplálkozási és életmód-tanácsadás a Kiskőrösi Egészségfejlesztési Iroda munkatársainak közreműködésével - EFI
10:00 - 16:00 A Sztrapacska Udvar Varázsa
Nanickina Kuchyna - Nyanyicska Konyhája
Régi kiskőrösi étkek kóstoltatása
A kiskőrösi szlovákok hagyományos programja
10:00 Mazsorettparádé
Kiskőrös város mazsorettcsoportjainak bemutatkozása
11:00 Novák Gábor T-Dance tánccsoportjainak bemutatkozása
Evangélikus templom előtt
11:00 A kiskorösi Taiji Sportklub bemutatója
Nagyszínpad
10:00 Ákom-bákom Bábcsoport - Kiskondás / magyar népmese
12:00 - 13:00 Jó ebédhez szól a nóta - a Madách Színház művészeivel
13:00 - 14:00; 15:00 - 16:00 A szomszéd és szlovák települések népdalköreinek műsora
18:00 Gájer Bálint műsora
19:00 Kovács Kati Symphonic Live - az Életmű
21:00 Tűzijáték
14:00 Érkezik a szüreti felvonulás a főtérré
Petőfi színpad, Borutca
16:00 A X. Kiskőrösi Sütiparádé eredményhirdetése
16:30 - 18:00 Németh Zsolt gitárelőadása
Ágnes Galéria
16:00 A Férfi - Komjáti Anett és Biszák László szekszárdi képzőművészek kiállítása
Közreműködik: Nemes Gábor ( Kölyök ), pécsi előadóművész
Állandó Programok
Borutca (Petőfi tér)
Áru- és termékkiállítás (Petőfi tér)
Népi iparművészek árusítással egybekötött bemutatói (Petőfi tér)
Állandó és időszaki kiállítások (Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum, Szlovák Tájház, Közúti Szakgyűjtemény, Petőfi Sándor Művelődési Központ)
„Makettvarázs” a kiskőrösi Modellezok szervezésében (Úttörténeti Múzeum)
Kirakodóvásár (Petőfi tér)
Népi játszóház szombaton és vasárnap 10:00 - 18:00 (Luther tér)
Vidámpark (Coop mögötti park)
A programváltozás jogát fenntartjuk!