Kitüntetéseket adtak át Kiskőrösön a Városháza dísztermében - 2023.

Kitüntetéseket adtak át Kiskőrösön a Városháza dísztermében - 2023.

Kiskőrös Város Képviselő-testülete, nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából elismeréseket adományozott, melyeket Domonyi László polgármester adott át a Városháza Dísztermében.

A nagy csoportképen ülő sor:

Cebei Ágota - „Kiskőrös Város Egészségügyi és Szociális Ellátásáért” díj
Turán Istvánné - „Kiskőrösért” díj
Barkóczi Jánosné - „Kiskőrös Város Közéletéért” díj
Ridegné Váli Zsuzsanna - „Kiskőrös Város Ifjúságának Oktatásáért és Neveléséért” díj
Forgács Éva - „Kiskőrös Város Ifjúságának Oktatásáért és Neveléséért” díj

A nagy csoportképen álló sor:

Weiszhaupt János - „Kiskőrös Város Sportjáért” díj
Krámer Iván - „Kiskőrös Város Kultúrájáért” díj
Domonyi László polgármester
Miklós Ferenc - „Kiskőrös Város Sportjáért” díj


„Kiskőrös Város Közéletéért” díj

díjazott: Barkóczi Jánosné

Barkóczi Jánosné Mihók Ilona Kiskőrösön született 1944. november 8-án. Szegény paraszti családból származott, de a szülők az akkori szlovák szokásoknak megfelelően mindent megtettek leányuk boldogulásáért. Iskolai tanulmányait Kiskőrösön végezte. Jó képességei ellenére azonban szülei nem engedték továbbtanulni, mert szükség volt kétkezi munkájára. 
15 éves korától 1966-ig a kiskőrösi konzervgyárban dolgozott az otthoni teendők mellett. 
Első gyermeke megszületése után rá hárult a család összetartásának feladatán kívül saját gazdaságuk irányítása is, mert férje ácsként dolgozott. Napjainkban idős kora ellenére rendkívül nyitott minden innovációra és családját is erre nevelte. Alapfokon jártas a számítógép világában is. Kimagaslóan elkötelezett a kiskőrösi szlovák közösség iránt. A Kiskőrösi Szlovákok Szervezetének egyik legrégebbi és meghatározó tagja. Feladatának tartja a közösség életének formálását. A különböző szlovák rendezvények lebonyolításában aktív szerepet vállal, elmaradhatatlan résztvevője többek között a rétesfesztiváloknak, vagy a gyermekek táboroztatásának, ahol a szlovák népi kultúrát, gasztronómiát ismertetik meg a fiatalokkal. Azon kevesek közé tartozik, akik még értik és beszélik a szlovák nyelvet.
Gasztronómiai tudása és tapasztalata városszerte ismert. Szintén elkötelezett a szlovák nemzetiségi ruhák gyűjtése és megőrzése iránt. Kezdeményezésére a kiskőrösi szlovák nemzetiségi ruhákat bejegyezték a helyi értéktár gyűjteménybe. 2002. novemberétől - 2010-ig, majd 2019-től ismét tagja Kiskőrös Város Szlovák Nemzetiségi Önkormányzatának. 

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrös Város Közéletéért” díjat adományoz Barkóczi Jánosné részére.


„Kiskőrös Város Egészségügyi és Szociális Ellátásáért” díj

díjazott: Cebei Ágota 

Cebei Ágota Kiskőrösön született, 1963. május 28-án.
Édesanyja és édesapja mezőgazdasággal és állattartással foglalkozott, akiktől a kitartást, alázatot, becsületességet és a munka szeretetét kapta örökségül. Általános iskolai tanulmányait a Bem József Általános Iskolában végezte. Jeles tanulóként felvételt nyert a kiskunhalasi Szilády Áron Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskolába, ahol 1981-ben szerezte meg az érettségi bizonyítványát.
Ezt követően a kiskunhalasi Semmelweis Kórház traumatológiai osztályán kezdett el dolgozni, mint nővér, majd későbbiekben az osztály főnővére lett. 
1995-től Kiskőrösön asszisztensként helyezkedett el. Hosszú ideig segítette az orvosok munkáját a reumatológián, a háziorvosi praxisban, a bőrgyógyászaton a régi szakorvosi rendelőintézet épületében. 2007-ben kérték fel a szakorvosi rendelőintézet főnővéri feladatainak ellátására. 2002 és 2021 között volt aktív tagja a szakorvosi rendelőintézet dolgozói kollektívájának.
Gyakorlatilag szakmai pályafutását nem csak hogy kezdte a kiskunhalasi kórházban, hanem mivel a pandémiás veszélyhelyzet miatt őt is átirányították a járványkórházba – onnan is ment nyugdíjba élve a nők számára biztosított korkedvezményes nyugdíjba vonulási lehetőséggel 40 év munkaviszony után. 
Sok családnak nyújtott támaszt idős vagy nagyon beteg hozzátartozóiknál. Segített a végső pillanatot átlépni, igyekezett méltósággal az utolsó útjukra kísérni a betegeket.
Olyan hatalmas munkabírással dolgozott, ami keveseknek adatik meg, becsülettel és rendkívüli odaadással végzett minden rábízott feladatot. 

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrös Város Egészségügyi és Szociális Ellátásáért” díjat adományoz Cebei Ágota részére.


„Kiskőrös Város Ifjúságának Oktatásáért és Neveléséért” díj

díjazott: Forgács Éva

Forgács Éva a Békés vármegyei Hunyáról származik, Kondoroson született 1959. április 14-én. Frissdiplomás kertészmérnökként került a Kiskőrösi Állami Gazdaságba. A rendszerváltás után régi munkahelye megszűnt, ekkor kezdett el szaktanárként tanítani a Petőfi Sándor Gimnázium és Kertészeti Szakközépiskolában, ahonnan 2022-ben vonult nyugdíjba. 
Kötelező és vállalt feladatait kezdetektől lelkiismeretesen és eredményesen végezte. Felettesei már az első évben felkérték osztályfőnöki munkára, 1994-től mint szakképzésért felelős igazgatóhelyettes vett részt az intézményi munka koordinálásában, irányításában. Szakmai aktivitását, elismertségét az is jól tükrözi, hogy több tankönyv pedagógiai lektorálásán túl – a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara felkérésére – részt vett a kertészeti szaktechnikus képzés szakmai és vizsgakövetelményének, kerettantervének és szóbeli tételeinek elkészítésében, összeállításában; sőt a Bács-Kiskun megyei TISZK felkérésére szakmacsoportos vezetőként ő koordinálta a mezőgazdasági szakmák helyi tantervkészítését. Forgács Éva igazgatóhelyettes asszony rendszeresen vállalt országos szakmai vizsgaelnöki megbízatásokat is, emellett fontos szerepet töltött be az intézmény felnőttképzésében, a vincellér szakképesítés tantervkészítésében.
Meghatározó szerepet vállalt az iskola által szervezett szakmai rendezvények, versenyek, vizsgák előkészítésében, intézménye arculatának kialakításában. 
Az oktatás területén végzett több évtizedes munkája elismeréseként az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője, dr Kásler Miklós a Pedagógus Szolgálati Emlékérem díjjal tüntette ki.

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrös Város Ifjúságának Oktatásáért és Neveléséért” díjat adományoz Forgács Éva részére.


„Kiskőrös Város Kultúrájáért” díj

díjazott: Krámer Iván

Krámer Iván nyugalmazott alezredes több mint egy évtizede él Kiskőrösön. Egész életében az 1848-49-es forradalom és szabadságharc, a reformkor időszakának kutatója, tárgyi emlékeinek gyűjtője.
Óriási, országos viszonylatban is egyedülálló magángyűjteménye főként Petőfi Sándor és Kossuth Lajos személyéhez kapcsolódik, eredeti iratok, dokumentumok, kultusztárgyak alkotják. Jelentős a korszakkal foglalkozó könyvészeti gyűjteménye is, a kötetek száma kb. 8 ezer.    
Kiskőrösre költözése után hamar bekapcsolódott a város kulturális életébe. Jelenleg is tagja az Országos Petőfi Sándor Társaságnak, a Kiskőrös Petőfi 200 Emlékbizottságnak, korábban a Kiskőrös 300 Emlékbizottság munkájában is részt vett. A kezdetektől fogva szorosan együttműködik a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeummal, évente ő rendezi és saját anyagot is kiállít az október 6-i múzeumi időszaki tárlaton, de számos önálló időszaki kiállítás nyílt már a saját gyűjteményéből. 
Krámer Iván nemcsak kiállítóként, hanem szervezőként is jelen van a múzeum életében. A Költőnek szült anyám című állandó kiállításhoz és a 7 év című tárlathoz saját tulajdonú tárgyakat adományozott, szakértelmével, kulturális területen lévő kapcsolatrendszerével segíti a múzeumi programok magas színvonalát. 
Ő terjesztette fel a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeumot, így kapta meg az intézmény a Történelmi emlékhely rangot. Közbenjárására sikerült megújítani a helyi evangélikus temetőben lévő, Petőfihez kapcsolódó sírokat. Éles meglátása, jobbító szándéka, a reformkorban való jártassága és tárgyi tudása jelentős szakmai támaszt nyújt a múzeum és a város számára.

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrös Város Kultúrájáért” díjat adományoz Krámer Iván részére.


„Kiskőrös Város Sportjáért” díj

díjazott: Miklós Ferenc 

Miklós Ferenc, a Tolna vármegyei Tevel községben született, 1952. május 9-én.
Szülei az erdélyi Hadikfalváról jöttek Magyarországra 1941-ben. 
Az általános iskolai tanulmányait Tevelen végezte, majd Szekszárdon cipész végzettséget szerzett.
Az iskolai tanulmányokat követően Bonyhádon dolgozott, 1978-ban költözött Kiskőrösre. 
1982-től a kiskőrösi Postánál lett kézbesítő 2010-ig, azóta nyugdíjas.
Gyermekkora óta szerette a sportot, különösen a labdarúgást. A Tevel utánpótlás csapataiban és a megyei I. osztályú felnőtt gárdában is szerepelt aktív játékosként. 1982-1987-ig pedig játékvezetőként.
1978-tól látogatja a kiskőrösi labdarúgó mérkőzéseket, eleinte, mint szurkoló, majd rendezőként vett tevékenyen részt a klub működésében. Az 1990-es évek elejétől, mint technikai vezető dolgozik az egyesületnél. Segít a jegyzőkönyvek megírásában és elkíséri a csapatot az idegenbeli mérkőzésekre is. 
Több, mint 40 éve dolgozik a kiskőrösi labdarúgó csapatnál teljes elhivatottsággal, önzetlenül, társadalmi munkában, anyagi ellenszolgáltatás nélkül. Részese volt a kiskőrösi labdarúgás legnagyobb sikereinek, amikor az együttes megnyerte az NB III-as és az NB II-es bajnokságot is, amivel történelmet írva Bács-Kiskun megye első NB I-es csapatát adta a város. Aktív részese volt a kiskőrösi labdarúgás újraindításának, és neki is köszönhető, hogy most Kiskőrösi LC néven van csapata a városnak, amellyel a megyei III. osztályból indulva, a megyei II. osztályt megnyerve jutott az együttes, és szerepel most is a megyei I. osztályban. A Kiskőrösi LC-nél dolgozva részese volt több Megyei Kupa győzelemnek is.

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrös Város Sportjáért” díjat adományoz Miklós Ferenc részére.


„Kiskőrös Város Ifjúságának Oktatásáért és Neveléséért” díj

díjazott: Ridegné Váli Zsuzsanna

Ridegné Váli Zsuzsanna Budapesten született, 1957 december 18-án. 1981-ben földrajz-matematika szakos középiskolai tanárként került Kiskőrösre, s kezdte meg pályafutását a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Technikum jogelőd intézményében. Az új ismeretek iránti fogékonyságát jól tükrözi, hogy aktív pedagógusként – szinte elsők között az országban - informatika szakos szaktanári diplomát is szerzett, így 1987-től már ezt a tantárgyat is tanította – nemcsak a középiskolában, de felnőttoktatás keretében a szegedi 2F, illetve a hódmezővásárhelyi Informatikai Magániskola pedagógusaként is. A KEVI gimnáziuma több évtizede ECDL vizsgahelyszín, ami részben neki is köszönhető. 
Az új dolgok iránti fogékonyságát egész pályafutása alatt megőrizte: a kétszintű érettségi vizsgarendszer bevezetésekor elsők közt jelentkezett és szerzett jogosultságot emelt szintű érettségi vizsgáztatásra. Közben közoktatási vezetői képzésen is részt vett, s ez utóbbi diplomáját is hasznosítva 2009-től már igazgatóhelyettesként vett részt az intézmény irányításában. 
Feladatait mindig nagyon lelkiismeretesen, energikusan végezte, illetve végzi, s igazi közösségi emberként arra is mindig nagyon nagy hangsúlyt fektetett, hogy akár osztályfőnökként, akár igazgatóhelyettesként helyt álljon. Optimizmusa, fáradhatatlan munkavégzése, lelkesedése a fiatalok számára is inspiráló, mint ahogy követendő példa kollégái számára innovatív szemléletmódja, klasszikus értékrendje és pozitív életszemlélete is. 

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrös Város Ifjúságának Oktatásáért és Neveléséért” díjat adományoz Ridegné Váli Zsuzsanna részére.


„Kiskőrös Város Gazdaságáért” díj

díjazott: Szlanka Pálné 

Szlanka Pálné Bodonyi-Kovács Ilona Kiskőrösön született, 1960. december 27-én.  Tősgyökeres kiskőrösi lakos, itt járt általános iskolába, 1979-ben érettségizett a Petőfi Sándor Gimnáziumban, csupán az egyetemi tanulmányok idején került el Kiskőrösről Gödöllőre, majd Keszthelyre. Ott okleveles agrármérnökként diplomázott. A felsőfokú tanulmányai befejeztével hazajött és 40 évvel ezelőtt Kiskőrösön kezdett el dolgozni. A négy évtized alatt munkával töltött évei alatt, hű maradt városához. Folyamatosan képezte magát munkaterületén, letette az értékpapír szakvizsgát, mérlegképes könyvelői képesítést is szerzett, amit meg is újított. 
Pályakezdőként üzemgazdászként, majd statisztikusként lépett be a munka világába, a GYES után pedig könyvelési csoportvezető pozícióba került.
Első munkahelye a Kiskőrösi Állami Gazdaság volt, ahol 1991 november végéig dolgozott. Ezután a Budapest Bank NyRT Kiskőrösi fiókjához ment át, ahol, mint főelőadó helyezkedett el. Akkor a forgalomelőkészítés, a deviza értékesítés tartozott feladatkörébe. De volt vállalati hitelező, vállalati betétkezelő, értékpapír ügyintéző, ügyfélszolgálati vezető, értékesítési vezető, valamint 2004 és 2011 között fiókvezető is.
2011 októberében került a kiskőrösi polgármesteri hivatalhoz. Először, mint könyvelő, majd megbízott pénzügyi osztályvezetőként dolgozott. 2013. január elsején nevezték ki az osztály élére. Munkáját minden területen az alaposság, a precizitás, a pontosság jellemezte. 
Ebben a munkaköri beosztásban dolgozott, egészen korkedvezményes nyugdíjaztatásáig, amikor úgy döntött, hogy él a nők számára biztosított lehetőséggel és 40 év munkaviszony után befejezi az aktív munkát.

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrös Város Gazdaságáért” díjat adományoz Szlanka Pálné részére.


„Kiskőrösért” díj

díjazott: Turán Istvánné 

Turán Istvánné, Juhász Margit Kiskőrösön született, 1962. január 2-án. 1986-ban magyar - könyvtár szakon szerzett diplomát, majd 2002-ben a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Felsőfokú Kulturális Menedzserképző Programján megszerezte a „Kulturális menedzser” diplomát is. Szakmai tudását számos alkalommal erősítette a különféle tanfolyamokon.
Több, mint 40 éve dolgozik a kiskőrösi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.
Az elmúlt évtizedekben a könyvtár valamennyi könyvtári munkaterületén tevékenykedett. A 80-as évek elején a könyvtári nyilvántartási és a katalogizálási feladatait tanulta meg és gyakorolta a munkakörében, majd gyermekkönyvtáros, később felnőtt tájékoztató, olvasószolgálati dolgozó volt. 2000-ben a könyvtár igazgatója lett.
A Magyar Könyvtárosok Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezetének is tagja.
Az idő úgy hozta, hogy az elmúlt két évben még inkább fontossá vált az a 24 órában elérhető szolgáltatáspaletta, amit kollégáival együtt kialakítottak a könyvtár olvasói számára.
Mindig fontosnak tartotta, hogy a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban képzett és segítőkész könyvtárosok várják az oda betérőket. Munkáját szolgálatnak tekintette.
Azt vallotta és vallja, hogy a könyvtár elsősorban értéket őrző és közvetítő műhelyként volt, van és lesz. Mégpedig nem másért, mint az olvasó emberért. A könyvtár szolgáltatásainak szervezését ugyanakkor a tanulás szolgálatába állította.
Szakmai ismereteit és tapasztalatait rendszerezni képes, a könyvtári működésének fejlesztéséhez javaslatokkal bíró, azok elfogadásához munkatársait megnyerni képes szakemberként dolgozott.

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrösért” díjat adományoz Turán Istvánné részére.


„Kiskőrös Város Sportjáért” díj

díjazott: Weiszhaupt János 

Weiszhaupt János 1954. április 28-án született Kiskőrösön, kőfaragásból és mezőgazdaságból élő szülők második gyermekeként. Szülei evangélikus vallásúnak keresztelték. Iskolai tanulmányait Kiskőrösön végezte: általános iskolába felsőcebén járt, majd kitanulta a géplakatos, ezután az autó-motorszerelő szakmát. 
A munkahelyi évek alatt a Kiskőrösi Állami Gazdaságnál, a MÁV Vontatási Főnökségénél, a Bács-Kiskun megyei SZÖVTEK Vállalatnál, az IGV- Irodagép és Finommechanikai Vállalatnál dolgozott.
Buszvezetőként a Kiskőrös Petőfi Spartacus Sportegyesületnél, majd a Stadler Fc-nél vállalt munkát.
1990-ben kezdte meg a nemzetközi autóbuszos különjáratok vezetését.
1995-2003 között a saját tulajdonú különjárati buszos vállalkozásban W-Champion Kft. berkeiben, 2007-től napjainkig a Szarvas Kft, majd a Kőrös Tanker menetrend szerinti kiskőrösi helyi járatainak, valamint a Halas Busz Kft. menetrend szerinti helyi járatainak szakmai irányítója.
A futball világában már 15 évesen jelen volt, 1969-ban leigazolt a kiskőrösi csapathoz.
Sorkatonai szolgálai ideje alatt, 1975-ben a Kalocsai Honvéd jobboldali középpályásaként rúgta a labdát. 
1977-ben befejezte az aktív futballozást, azonban nem távolodott el a foci világától teljesen. 1978-tól utaztatta a kiskőrösi futball csapatokat versenyekre, mérkőzésekre, majd a ’90-es évektől a saját vállalkozásán keresztül folytatta ezt a tevékenységét. Nem csak sofőr a focicsapatnál: ha kell, füvet nyír, a pályára vonalakat fest, bográcsmester.
Mondhatjuk róla, hogy ő a klub motorja, minden korosztály, csapat nagy szeretettel beszél róla.

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrös Város Sportjáért” díjat adományoz Weiszhaupt János részére.


 

Hasonló cikkek

Kiskőrösi Hírek
Megjelent Kiskőrös város ingyenes közéleti és kulturális havilapjának - a Kiskőrösi Híreknek - a 2024. áprilisi száma.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ (BM OKF GEK) Kéményseprőipari Tevékenységet Ellátó Igazgatóhelyettesi Szervezet kéményseprő szakmunkásokat és betanított munkásokat keres 
koroskom.hu
A KŐRÖSKOM Nonprofit Kft. szakmai pályázatot hirdet a Kiskőrösi Városi Piac logójának kidolgozása tárgyában.