Gyermekjólét, gyermekvédelem

Gyermekjólét, gyermekvédelem

Bölcsőde

Az Egészségügyi, Gyermekjóléti és Szociális Intézmény önálló szakmai egysége

Cím: 6200 Kiskőrös, Árpád utca 6. 

Telefon/fax: 78/312-780 
E-mail: bolcsi [kukac] koroskabel [pont] hu 

A bölcsőde szakmai vezetője: Aczél-Németh Angéla

Engedélyezett férőhelyszám: 48+7+7 fő

Csoportok száma: 4+2 mini csoport


Helyettes szülői ellátás

A helyettes szülői ellátást az Egészségügyi, Gyermekjóléti és Szociális Intézmény (Kiskőrös, Árpád u. 8. telefon: 78/311-284) keretében működő Család- és Gyermekjóléti Központ működteti.

A helyettes szülői ellátás a gyermekvédelmi gondoskodás rendszerében a gyermekjóléti alapellátások közül, a személyes gondoskodást nyújtó átmeneti gondozás egyik formája. A helyettes szülő átmeneti időre a gyermeket otthonába fogadja és ott a teljes körű ellátásáról gondoskodik. Ideiglenesen pótolja a gyermek számára a szülői gondoskodást. Ezáltal megkönnyíti a szülők helyzetét, illetve erősíti a gyermekmegtartó képességüket.

A gyermekek átmeneti gondozását a szülői felügyelete gyakorló szülő, vagy más törvényes képviselő kérelmére vagy beleegyezésével, ideiglenes jelleggel, teljes körű ellátással kell biztosítani a helyettes szülő otthonában.

A szolgáltatás térítésidíj-köteles.


Család- és Gyermekjóléti Szolgálat

Az Egészségügyi, Gyermekjóléti és Szociális Intézmény önálló szakmai egysége

6200 Kiskőrös, Árpád u. 8.

Telefon: 06/78 415-920

Mobil: +3620/226-2200

Készenléti telefonszám: +3620/315-9795

E-mail: kozpont [pont] kiskoros [kukac] egyszikiskoros [pont] hu

Szakmai egységvezető: Sávics Hilda Anna

Illetékességi területe: Kiskőrös város közigazgatási területe

A Család- és Gyermekjóléti Szolgálat nyitvatartási ideje:

Hétfő: 7:30 - 16:00
Kedd: nincs ügyfélfogadás
Szerda: 7:30 - 16:00
Csütörtök: 7:30 - 16:00
Péntek: 7:30 - 13:30

A családsegítés a szociális, mentálhigiénés problémák, vagy egyéb krízishelyzet miatt segítségre szoruló személyek, családok számára a kialakult helyzethez vezető okok megelőzése, krízishelyzet megszüntetése, valamint az életvezetési képesség megőrzése céljából nyújtott szolgáltatás. 
A jelzőrendszer működtetése és a családsegítés keretében:

  • Működteti az észlelő és  jelzőrendszert, fogadja a beérkezett jelzéseket, a kapott jelzés alapján feltérképezi érintett családok és személyek körét. Jelzéseket megfelelő módon továbbítja.
  • Az érintett személyt tájékoztatja, informálja a családsegítés szolgáltatásairól.
  • Szociális, életvezetési és mentálhigiénés tanácsadás biztosít,
  • Az anyagi nehézségekkel küzdők számára a pénzbeli, természetbeni ellátásokhoz, továbbá a szociális szolgáltatásokhoz való hozzájutás megszervezését végzi,
  • Szociális segítőmunkát végez, így a családban jelentkező működési zavarok, illetve konfliktusok megoldására. Segítséget nyújt a családban élő gyermek gondozásának ellátásának megszervezésében. 
  • Szociális segítőmunkát végez a megállapodással rendelkező családoknál, és a hatósági intézkedésben érintett gyermek esetében meghatározott egyéni gondozási nevelési tervben meghatározott családsegítői feladatainak eleget tesz. 
  • A közösségfejlesztő programok szervezését, valamint egyéni és csoportos készségfejlesztést biztosít a településen élők számára
  • Különböző problémákkal (lakhatás, munkanélküliség, szenvedélybetegség stb.) küzdő személyek és családtagjaik részére tanácsadást nyújt. 
  • Esetkonferenciát, szakmai megbeszéléseket, éves tanácskozást szervez és bonyolít le. Intézkedési tervet készít. A hatósági intézkedésekben érintett gyermek ügyében szociális segítőmunkát végez az egyéni gondozási-nevelési terv alapján

A család- és gyermekjóléti szolgáltatás igénybevétele ingyenes.