„Kiskőrös Város sportjáért” díj - 2019 - Pecznyik Gábor

„Kiskőrös Város sportjáért” díj - 2019 - Pecznyik Gábor

  • 2019. március 20.

Pecznyik Gábor 1966. november 4-én született Kiskunhalason. Általános iskolai tanulmányait a kiskőrösi Bem József Általános Iskolában végezte, majd Székesfehérváron tanulta ki a Ságvári Endre Híradásipari Szakközépiskolában a rádió-televízió műszerész szakmát.

Élete már kora gyermekkorában összefonódott a sporttal, azon belül is a labdarúgással. Édesapja, Pecznyik Sándor a kiskőrösi futballcsapat tagjaként gyakran vitte magával az edzésekre, illetve a meccsekre, a sportpályára. Tőle örökölte az sportág iránti elköteleződését. Az általános iskolában Holló Jani bácsi volt az edzője, aki legendás volt az utánpótlás-nevelés terén végzett kimagasló, sport- és gyermekszerető edzői tevékenységéről. Az ő személyisége is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Gábor igazolt labdarúgó lett. 1980-ban a „Bácsi kérem, hol lehet itt focizni?” elnevezésű, országos tehetségkutató verseny selejtezőin sikeresen vette az akadályokat és bejutott az ország legjobb 32 utánpótlás korú focistái közé. A sikernek köszönhetően az általános iskola végzőseként megkapta a „Legjobb sportoló” kitüntető címet. Középiskolai tanulmányai alatt sem lett hűtlen kedvelt sportjához, majd ezt követően a sport miatt még egy évig a városban maradt és öt éven keresztül igazolt játékosa volt a Videoton labdarúgó klubnak junior korosztályban. Ezután egy évre Miskére került, ahol a miskei NB III-as csapatban játszott. Egy év után hazakerült Kiskőrösre, ahol dolgozni kezdett, de nem a szakmájában helyezkedett el, hanem inkább a Kiskőrösi Spartacus SE pályagondnoki feladatkörét vállalta el. A Kiskőrösi Labdarúgó Clubnál 1978-tól volt igazolt játékos ezekkel a székesfehérvári, miskei kisebb megszakításokkal, valamint egy éven keresztül, 2003-ban a Kiskőrös-Stadler FC NB II-es csapatában, mint hivatásos sportoló rúgta a labdát.

Mindig középpályás poszton játszott, megszámlálhatatlan futballmeccsen segítette a csatárokat, hogy góllövő helyzetbe kerüljenek és adta be nekik a labdát. Mindemellett azért ő maga is sokszor talált be az ellenfél hálójába.

Jelenleg a MÁV Zrt. dolgozója, és munka után három éve már, hogy a KLC második csapatában játszik, ahol kimagasló sikereket érnek el a Megye III-ban. Tavaly például megnyerték a bajnokságot és az idei őszi szezon zárása után is nagy reményeket táplálnak a győzelemre, hiszen a tabella élén állnak. Ezért ugyan még alaposan meg kell dolgozniuk, hiszen a tavaszi szezonban 12 meccsen kell a jó eredményt hozniuk.

Gábor élete legnagyobb sportsikerének azt tartja, amikor az 1993/94-es bajnokságban az NB II-őt megnyerve csapatával bejutottak az NB I-be, de emellett több alkalommal is sikerült mind az NB II-ben, mind az NB III-ban dobogós, előkelő helyen végezniük.

A futball igazi csapatjáték, - vallja, ahol folyamatosan figyelni kell egymásra, hatalmas összetartó erő fogja össze a játékosokat, életre szóló barátságok szövődnek, amelyek a pályán kívül is meghatározóak.

1999-ben kötött házasságot Szendi Anitával, egy gyermekük született, ifjabb Pecznyik Gábor, aki már szintén a Kiskőrösi Labdarúgó Club igazolt tagja és az utánpótlás U14 csapatában édesapjához hasonlóan leginkább középpályás poszton játszik. Igazi futballcsalád az övék, a férfiak generációkon keresztül hűek maradtak a kiskőrösi labdarúgáshoz, a hölgyek pedig ott szurkolnak hétvégente a meccseken.

Kiskőrös Város Képviselő-testülete „Kiskőrös Város sportjáért” díjat adományoz Pecznyik Gábor részére.


Kapcsolódó cikk: Városi elismerések átadása Kiskőrösön - 2019