Együttműködés a helyben foglalkoztatásért - A jövő munkaerőpiaca

Együttműködés a helyben foglalkoztatásért - A jövő munkaerőpiaca

Napjainkban a munkaerőpiac komoly kihívásokkal szembesíti a munkáltatókat, vállalatvezetőket, tulajdonosokat és humánerőforrás szakembereket egyaránt. A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat az Együttműködés a helyben foglalkoztatásért TOP projekt keretében Humánerőforrás konferenciát szervezett a mai napon, Kiskőrösön megyénk gazdasági fejlődésének élénkítése érdekében.

A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat törekszik arra, hogy a térségben élő vállalatvezetők, tulajdonosok és humánerőforrás szakemberek naprakész tudással rendelkezzenek. A mai napon megrendezett konferencia célja is erre irányult. A rendezvény során a jelenlévők a szakma kiemelkedő tudású és tapasztalatú képviselőitől hallgathattak meg olyan előadásokat, melyek az eredményt hozó ötletekre, a bevált és alkalmazható gyakorlatokra fókuszáltak, figyelembe véve a jelen és a jövő munkaerő piaci üzeneteit és változásait.

Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke a rendezvényen tartott beszédében kiemelte, hogy az önkormányzat egyik legfontosabb feladatának tekinti a megye munkaerő-piacának bővítését és a foglalkoztatási szint növelését. Továbbá hangsúlyozta, hogy a forrásátcsoportosításoknak köszönhetően hamarosan várható a bölcsődei pályázatok megjelenése.   

Domonyi László, Kiskőrös Város polgármestere köszöntőjében elmondta, hogy napjaink munkaerőpiaca teljesen átalakult, így ez a rendezvény nagyszerű lehetőség arra, hogy a számtalan kérdésre a szakma legjobbjaitól az érdeklődők válaszokat kapjanak. Kiemelte, hogy az önkormányzat és a gazdálkodó szervezetek szoros együttműködése keretében a helyi gazdaság fejlesztése új szintre emelhető.

Szakál Tibor, a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Fejlesztési Irodájának szakmai vezetője előadása során bemutatatta azt az elemezést, mely a gazdálkodó szervezetek munkaerő keresletének és képzési igényeinek várható alakulását hivatott bemutatni. Megyénk tekintetében végzett vállalati háttérfelmérések alapján arra az eredményre jutott, hogy a hiányszakmák tekintetében (bolti eladó, mezőgazdasági munkás, kőműves, betanított munkás, tehergépkocsi vezető) különösen az eladók és a kőművesek iránti érdeklődés nőtt meg térségünkben. Kiemelte továbbá, hogy a munkáltatók az adott munkakörhöz szükséges szakmai kompetenciák megléte mellett, az olyan alapvető tulajdonságokat helyezik előtérbe, mint az együttműködési készség, a problémamegoldó képesség, vagy épp a pontosság.

Szűts Ildikótól, az Országos Humánmenedzsment Egyesület elnökétől meghallgathattuk, hogy mik az aktuális HR trendek és jó megoldások. Előadása során kiemelte, hogy a fenntartható növekedés egyik alappillére a technológia felhasználása. A vállalatoknak át kell gondolniuk a munkavégzés struktúráját. Napjaink modern technológia vívmányai teljesen új, rugalmas munkavégzést teremtenek és más vezetői attitűdöt igényelnek. Mindemellett hangsúlyozta: fontos, hogy a leendő alkalmazottakban előzetesen milyen kép alakul ki a cégről (brand image), hogy mennyire vonzó a cég brandje a versenytársakéhoz képest. Lényegi elemként emelte még ki, hogy ismerje az adott cég az alkalmazottak elkötelezettségének és produktivitásának mozgató rugóit.

Ríz Ádámtól, a Rávezető Projekt Kft. ügyvezetőjétől a hallgatóság megtudhatta, hogy miként játszik szerepet a munkavállalói élmény a munkaerő megtartásában. A kiemelkedő munkavállalói élmény pilléreiként említette az igazságosságot, a világosságot, az empátiát, a kiszámíthatóságot, az átláthatóságot és a felelősségre vonhatóságot.

Durugy András, az Európa Tréning Kft. ügyvezetője az igényalapú munkatársfejlesztésről beszélt bővebben. Elemezte a szervezeti igények és elvárások feltárásának menetét, melyet CAPTain Analízissel valósítanak meg, amely egy a munkaalkalmasságot és potenciált mérő online teszt. Kizárólag a munka világában fontos kompetenciák (tulajdonságok, attitűdök, viselkedésminták, személyiség) mérésére szolgál, ezért hatékonyan támogatja a kiválasztást illetve a fejlesztést.

Fata László, a Cafateria TREND magazin alapítója és szerkesztője a 2019-es juttatási stratégiáról számolt be bővebben.  Előadása során kiemelte, hogy a dolgozóknak olyan juttatási formát kell választanunk, mely élményt és értéket képvisel számára, érzelmekkel teli, élményalapú, ezáltal valós elégedettséget generál.

Lerf Andrea, az Egis Gyógyszergyár szervezetfejlesztési menedzsere a munkahelyi generációs sokszínűségről tartott előadást. Hangsúlyozta, hogy lényeges az új generáció és munkaerő megértése, valamint azt, hogy arra kell törekednünk, hogy az életkori és a szemléletbeli különbségeket közös munkával előnyünkre formáljuk, és ne hátráltasson bennünket munkánk során.

A rendezvényen a résztvevőknek lehetőségük nyílt feltenni kérdéseiket, megvitatni mindazokat a foglalkoztatáshoz kapcsolódó témákat, melyek napjaink munkáltatóit és munkavállalóit érdeklik. Mindezek mellett a jelenlévők belekóstolhattak néhány igazán ízletes helyi termékbe, melyeket március 23-24 között a Kiskőrösön megrendezésre kerülő Duna-Tisza Közi Agrár Expo szervezői kínáltak, s melyekből a hétvégi rendezvényen is gazdag kínálatot találhatunk.

Hasonló cikkek

Az Agrár Expó titka: itt a termelő a fogyasztó szemébe néz!
Az aktuális hírlevél az elmúlt hónap bűnügyi híreiből készült összesítő, melyek forrása a police.hu oldal.
Megjelent Kiskőrös város ingyenes közéleti és kulturális havilapjának - a Kiskőrösi Híreknek - a 2024. márciusi száma.